Nie uwierzysz, że tak można urządzić łazienkę za 6 tysięcy złotych

Kategorie:
02
Styczeń 2018

Aneta i Grzegorz urządzając swoją 6-metrową łazienkę osiągnęli mistrzowski poziom kreatywności. Bo miało być i niebanalnie, i efektownie i nie za drogo. I tak wyszło, dzięki…no właśnie. W życiu. W życiu byście nie zgadli, że dzięki panelom podłogowym.

Producenci paneli podłogowych mogą zacierać ręce, bo prorokujemy, że sprzedaż im wzrośnie, jeśli pójdziecie tropem Anety i Grzegorza. Zastanawiamy się teraz nawet, czy płytki ceramiczne w ogóle mają jeszcze rację bytu, skoro panele podłogowe na ścianie dają taki świetny i nieopatrzony efekt. No i są przy tym nieporównywalnie tańsze od płytek. Aneta i jej narzeczony Grzegorz nie chcieli tradycyjnie urządzonej łazienki i szukali czegoś innego niż płytki właśnie. W Castoramie wpadły im w oko panele podłogowe Colours Route AC4 po niespełna 40 zł za mkw. Wszystko robili oczywiście sami, by minimalizować koszty.

Stan wyjściowy łazienki

Panele przykleili do ścian za pomocą kleju, przytwierdzając do nich dodatkowe ozdobne złote wkręty. Teraz pewnie zapytacie: a co z wilgocią w łazience? – Panele są laminowane, więc nie powinny chłonąć wilgoci – przekonuje Aneta.

Podłogę w pomieszczeniu wyłożyli gresem z Castoramy, a komodę pod umywalkę wyszperali na starociach.

 

Remont ich łazienki objął także docieplenie pomieszczenia, wymianę elektryki i hydrauliki, wymianę okna i regipsy. To wszystko kosztowało ich 6 tysięcy złotych. Efekt wart każdej złotówki. Was też przekonuje?

Komentarze:

 • Moim oczywiście subiektywnym zdaniem nie jest to ładna łazienka, poważnie. Jeden wielki misz masz. Za taką kwotę można ładniejszą łazienkę zrobić. Pomijam fakt wykonania, ale pomysł także nie zachęca. Najczęściej na tej stronie są wspaniałe mieszkania ale to … nie przekonuje.

  Grager 2 stycznia 2018 o 21:42 Odpowiedz
 • Bardzo fajny efekt 🙂

  Piotr 3 stycznia 2018 o 11:31 Odpowiedz
  • Dziękujemy. Dostało się nam trochę za tą łazienkę batów ale warto pokazywać inne rzeczy na blogu i trocę zamieszać 🙂

   Julia 5 stycznia 2018 o 01:03 Odpowiedz
 • Fajny efekt końcowy. Zdecydowanie łatwiej ułożyć panele niż przykleić kafelki, co znacząco wpływa na koszt remontu. Obawiam się jednak, że pomimo iż panele są laminowane, to woda będzie wpływać w szczeliny łączeń i w tych newralgicznych miejscach ściana szybko spuchnie. Łączenia w kafelkach wypełnia fuga, a tu chyba nic. Obym się myliła, bo szkoda by było włożonej pracy.

  Kasia KlinikaDIY 3 stycznia 2018 o 14:36 Odpowiedz
 • powinno się zamykać w więzieniu za takie gniazdko łazienkowe

  Łukasz 3 stycznia 2018 o 15:59 Odpowiedz
 • faktycznie, bardzo skromne i bez gustu zdanie 🙂

  brakczasu 7 września 2018 o 22:18 Odpowiedz