5 sposobów na meble kuchenne poniżej 1000 złotych

Kategorie:
12
Listopad 2017

Tym postem chciałybyśmy obalić mit, że na urządzenie kuchni, jednego z najdroższych pomieszczeń w domu, trzeba mieć grube tysiące złotych. Otóż nie trzeba, czego dowodzą fantastyczne kuchnie pięciorga naszych bohaterów. Sprawdźcie ich patenty. Nie pożałujecie.

Małgosia, Paulina, Renata, Magda i Mateusz to najlepsze przykłady na to, że kreatywność i otwarta głowa są czasem ważniejsze od zasobnej kieszeni. Zwłaszcza wtedy gdy wiemy, że lada moment czeka nas kolejna przeprowadzka, a kuchnia ma nam służyć jedynie okresowo.

  1. Kuchnia z meblościanki – patent Małgosi

Tak było w przypadku Małosi Ambrożak, która planowała mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu góra 3 lata. Nie miała więc zamiaru inwestować w drogą kuchnię, której za chwilę nie będzie mogła ze sobą zabrać do nowego domu. Wyszperała więc w dziale (oddam za darmo na OLX) PRL-owską meblościankę na wysoki połysk. Zyskała tym samym nie tylko fenomenalną kuchnię (za 600 zł!), ale i sławę w sieci (to już miała za darmo).

Jeśli jesteście ciekawi całej tej historii, możecie przeczytać o niej tutaj.

  1. Kuchnia z Biedronki – sposób Pauliny

Całkiem sporo na aranżacji kuchni zaoszczędziła też Paulina Kamińska z Łodzi, która na zakup mebli wydała całe 350 złotych. Dokładnie tyle kosztowały ją proste białe szafki, które kupiła w Biedronce i uzupełniła tylko o blaty z Castoramy.

W zupełności wystarczyły do umeblowania małej kuchenki w wynajętej kawalerce, a rezulatat końcowy wyszedł naprawdę fajnie (zresztą nie tylko w kuchni, tutaj zobaczycie całe mieszkanie zdolnej Pauliny).

  1. Kuchnia z 15-letnich mebli kuchennych – trik Renaty

Jeśli ktoś, tak jak Renia Romanowska-Olbryś, ma częstą potrzebę zmian we wnętrzu musi tylko dokupić puszkę farby do mebli i rolkę tapety. To Renacie wystarczyło, żeby stare meble kuchenne dostały nowy look, a ich właścicielka błyszczała w TVN-ie jako bohaterka reportażu o tanim urządzaniu domu. (tutaj podejrzycie jak mieszka nasza gwiazda)

  1. Kuchnia ze starego kredensu – pomysł Magdy

Meble do ciepłej kuchni Magdy Sowińskiej kosztowały ją tylko 300 złotych i zanim stanęły w jej mieszkaniu były czyimś starym kredensem. Nasza superekonomiczna Magda znalazła je na OLX, rozstawiła, przemalowała na szaro i ozdobiła…wolierą na kury. Wyszło pięknie, tym bardziej że Jacek, partner Magdy zadbał o nader oryginalną lampę sufitową. Też za grosze, jak i w zasadzie całe ich mieszkanie.

Aż się nie chce wierzyć (tutaj)

  1. Kuchnia przemalowana – rozwiązanie Mateusza

Mateusz i jego narzeczona 2 lata męczyli się paskudnej kuchni, zanim zdecydowali się ją przemalować. Zamarzyła im się kuchnia nowoczesna i na wysoki połysk. I plan udało się im zrealizować w 100 procentach. Koszt farb to 123 zł – dwie farby po 19 zł z Nobiles i farba tablicowa 85 zł.

Wymieniono także blaty kuchenne – blat czarny o strukturze kamienia o nazwie Tessoro kupiono w OBI (440 zł) i gałki do frontów. (więcej o całej transformacji przeczytacie tutaj).

W zestawieniu kwotowym nie uzwględniałyśmy oczywiście sprzętów AGD i armatury. Przyznajcie jednak sami, że nawet z tymi kosztami wszystkie opisane powyżej kuchnie kosztowałyby śmiesznie mało. Gotowalibyście w takich kuchniach?

 

 

Komentarze: