Ile można kupić nieruchomości za zarobki w #NBA

Kategorie:
17
Czerwiec 2015

Mamy nowych mistrzów Nba, kilka godzin temu po pokonaniu zespołu Cleverand Cavaliers, Golden State Warriors zdobyło tytuł mistrzowski w najlepszej koszykarskiej lidze świata. Nie od dziś wiadomo że w Nba zarabia się sowicie. Analitycy z portalu Zillow, kilka dni temu policzyli ile procent wystawionych na sprzedaż nieruchomości w dniu 1 czerwca 2015, jest w stanie kupić cały zespól z danego miasta, za roczne dochody zawodników.

Aktualnie liderem w klasyfikacji wynagrodzeń dla swoich zawodników jest zespól Brooklyn Nets z 87 M (milionów dolarów) rocznie. Natomiast najlepiej opłacanym zawodnikiem jest Kobe Bryant z Los Angeles Lakers z 23 M rocznie.

Zwycięzcą w tej zabawie został zespół Detroit Pistons który w ogólnej klasyfikacji wynagrodzeń zajmuje dopiero 21 miejsce z 67 M rocznie, ale z racji dużego kryzysu w tym mieście ceny nieruchomości znacząco poszły do dołu i z  tego właśnie powodu cały zespół miałby możliwość wykupić niemal 70 % wystawionych na sprzedaż nieruchomości w tym dniu.

Natomiast dla porównania czwarty zespól pod względem zarobków, a ostatni w zestawieniu – New York Knicks z 81 M rocznie, był w stanie kupić jedynie 0,2 % wystawionych nieruchomości w dniu 1 czerwca.

NBA_r2-bc3341

 

Komentarze: