Speed Flatmating

Kategorie:
01
Kwiecień 2015

Był już tzw. Speed Dating (znaczy nadal jest), czyli piękne wolne panie i przystojni kawalerowie spotykali się w wyznaczonych przez organizatora miejscach, najczęściej barach. Mieli tam czas się poznać i ewentualnie wybrać coś interesującego:) . Ostatnio pojawił się nowy zauważalny trend, gdzie ludzie spotykają się by że tak to nazwę „pomóc sobie” i mają np. pokój do wynajęcia, lub też szukają pokoi w Londynie. Ceny wynajmu w centrum Londynu rosną nieustannie, co za tym idzie, tylko naprawdę nielicznych stać by wynająć sobie całe mieszkanie, o domu nie wspomnę.

Cała koncepcja tych spotkań jest prosta, zamawiasz bilet, na wejściu bierzesz „oznaczenie” czyli naklejkę czy masz do wynajęcia, czy szukasz czegoś, dodatkowo jakim dysponujesz budżetem i jaka interesuje cię okolica. Bardzo często rodziny które posiadają domy i w nich jakiś wolne pokoje przychodzą na takie spotkania, by coś sobie dorobić poprzez wynajem jakiejś części domu, pomijając przy tym agencje nieruchomości. Zazwyczaj jak podają organizatorzy, jest więcej osób szukających, aniżeli oferujących miejsca do zamieszkania. Na jeden wolny pokój przypada dziesięciu chętnych, co wróży nieustanny wzrost cen w stolicy europy. Ciekawe czy coś takiego miało by rację bytu w Polsce, a może już ma ?

Speed flatmating, Shoreditch

Tutaj możecie się „wczuć w klimat” 🙂

Komentarze:

  • Nie słyszałem o czymś takim ani w Polsce, ani za granicą. No cóż- w miastach gdzie ludzie są napływowi (czyli w tych większych, gdzie każdy szuka swojego szczęścia-czyt. lepszej pracy) oczywiście mogłoby się to moim zdaniem udać.

    cls.pl 19 kwietnia 2015 o 19:52 Odpowiedz