Najlepsze miejsca na inwestycje w nieruchomości

Kategorie:
07
Kwiecień 2015

Już jakiś czas temu,w papierowym wydaniu gazety The Telegraph, został zamieszczony ranking najlepszych miejsc na świecie, jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomości. Oczywiście w zależności jaka gazeta lub jaki też portal internetowy ten ranking wyglądał by inaczej. Ale fakt że ktokolwiek bierze pod uwagę nasz kraj a dokładnie Kraków pod uwagę, jest wart uwagi.

Dokładnie na miejscu 20 Kraków, i taki komentarz: Nie wygląda to na zbyt mądre posunięcie, zważywszy iż Polacy wybierają odwrotny kierunek (czyli osiedlanie się w Anglii), aczkolwiek Unia Europejska dotuje na rozwój infrastruktury i wiele międzynarodowych firm inwestuje aktualnie w Polskę. Miasta takie jak Kraków rządzą się swoimi prawami i zaczyna to wyglądać naprawdę dobrze. Podają że za dość niedużą sumę ( w ich odczuciu) czyli 60 tyś. funtów (330 tyś.zł) można kupić już coś ciekawego, blisko centrum.

Od siebie może dodam to że w Polsce z roku na rok przybywa emigrantów, może nie są to jakieś oszałamiające liczby ale stale rosnące. Także może nie ma co się martwić na zapas tym, że nasz kochany kraj się wyludni i nie będzie miał kto w nim wynajmować mieszkań. Wiąże również duże nadzieje z młodzieżą starszą i młodszą że w najbliższych latach doprowadzimy do zmiany systemowej w naszym kraju i podziękujemy już tym wszystkim politykom którzy tak dzielnie walczą z problemami które sami tworzą.

investkrakow_2777632k

Pierwsza dziesiątka to kolejno (raz miejscowości, raz ogólne państwa):

1. Barcelona 

2.French Rivera

3.Grenada

4.Toskania

5.Turcja

6.Panama

7.Liguria – Włochy

8.Czarnogóra

9.Austria

10.Mauritius

 

 

„The Telegraph”

Komentarze:

 • Z wszystkich polskich miast również wybrałbym Kraków. Nie jest to dziwne, że Kraków góruje w wielu sprawach nad naszą stolicą? Ranking 10 najlepszych chyba mnie nie zaskakuje. Sam wybrałbym takie miejsca.

  cls 10 kwietnia 2015 o 21:59 Odpowiedz
 • A link do tego artykulu mozna?:)

  Joanna Julia 16 kwietnia 2015 o 18:02 Odpowiedz
 • 60 tys funtów w Krakowie wystarczy na całkiem coś ładnego nawet myślę że pod 50 m2 w centrum dla polaka sporo dla normalnie zarabiających na zachodzie to już jest coś nad czym można się zastanawiać

  Michał 18 maja 2015 o 15:21 Odpowiedz
  • no nie wiem gdzie oni znalezli w Krakowie w centrum cos ladnego za 330tys. chyba cale centrum juz przeszlam szukajac I 50m2 w centrum Krakowa ladne mieszkanie gotowe do wprowadzenia to nie istnieje niestety

   Beata 28 września 2016 o 20:00 Odpowiedz
 • JARTOM daje potencjał i pozwala zainwestować, ale wszystko zależy od tego, na co możecie sobie pozwolić. Nie ma co ukrywać, że rynek sprzyja inwestowaniu, można zarobić dobre pieniądze, ale wymaga to czasu.

  krosik 22 czerwca 2015 o 11:21 Odpowiedz
 • Pewnie, że potencjał jest spory, ale wszystko zależy od rynku. Generalnie mając teraz środki można zarobić fajne pieniądze, ale długoterminowo. Nieruchomość to nie jest temat na wiele miesięcy, lecz na pewien ograniczony okres czasu.

  majkono 29 lipca 2015 o 11:20 Odpowiedz
 • Najlepsze? JARTOM – np. hala w Łomiankach czy tez w Grójcu, i to już takie przykłady inwestycji, które pozwalają rzeczywiście zrobić dobre interesy – długoterminowo. Turystyka to ryzykowny temat.

  hanto 31 sierpnia 2015 o 11:18 Odpowiedz
 • Inwestujcie w nieruchomości, ale magazynowe, ewentualnie biurowce, czy grunty komercyjne – to na nich robi się teraz najlepszeinteresy, ale jednocześnie wymagają one długoterminowości i potężnych środków. Czy posiadacie je?

  meloneks 24 listopada 2015 o 11:23 Odpowiedz