Alexander Mcqueen

Kategorie:
22
Kwiecień 2015

Trzeba poszerzać horyzonty – powiedziała Julia do Kamila gdy ten nie chciał udać się z nią na wystawę projektów Alexandra McQueena:) .  

Ostatecznie się tam wybraliśmy i ani trochę nie żałuje, człowiek z pewnością był intrygujący. Patrząc na jego prace doszedłem do wniosku że miał coś z  szaleńca ale zarazem i geniusza. Jego prace robią wrażenie, pomimo iż niektórzy mogą powiedzieć że to tylko ubrania.

new-savage-beauty-banner

Mcqueen był jednym z najbardziej uznanych i szanowanych projektantów mody na świecie. Zostawił po sobie wiele prac, które inspirują kolejnych, od Lady Gagi po Kanyego Westa.  Projektował min. dla Givenchi i Gucciego. Niestety w 2010 roku popełnił samobójstwo, miał 40 lat. Nie ma sensu bym tutaj rozpisywał się o jego życiu, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę i wszystko będzie wiadomo.

unnamed

„Nie myślę jak przeciętna osoba na ulicy, czasami myślę zupełnie perwersyjnie „

Mcqueen mówił o sobie : “I use things that people want to hide in their heads. War, religion, sex: things we all think about but don’t bring to the forefront. But I do and I force them to watch it”.  (Wykorzystuję rzeczy, które ludzie chcą ukryć w zakamarkach własnych myśli. Wojny, religię, seks: rzeczy o których myślimy, lecz które chowamy w głębi umysłów. Ale ja wyciągam je na światło dzienne i zmuszam ludzi patrzeć.) .

unnamed-2

Wiem że na pierwszy rzut oka może wydawać się że to taka tematyka damska, no ale co mam zrobić, podobało mi się i to bardzo:)

alexander-mcqueen-savage-beauty

Unknown-3

Ogólnie zdjęć nie można było robić, ale nie mogłem się w niektórych momentach powstrzymać, chociażby przed tą scianą:

IMG_2560 2

7

Poniżej jeden z najbardziej popularnych pokazów Alexandra Mcqueena – Widows of Culloden z 2006 roku w którym „występuje” hologram rzeczywistych rozmiarów w postaci Kate Moss.

Nasz pobyt trwał tam około 1,5 h, zafascynowany do tego stopnia że gdy po wyjściu z ostatniego jak się później okazało pokoju, powiedziałem do siebie – o kurcze koniec, no szkoda:)

Więc jeśli jesteś miłośnikiem mody (niekoniecznie) i będziesz przypadkiem w Londynie nawet przez chwile się nie wahaj, niektórzy ludzie są bez wątpienia inspirujący i fascynujący.

Zrzut ekranu 2015-04-21 o 11.03.55

alexander-mcqueen-savage-beauty-exhibition-meets-obsession-013

 

 

Komentarze:

 • Kamilu .Wbrew pozorom stylizacje w modzie (odzieżowej-co za brzydkie słowo,kojarzy mi się z mundurkami,ubraniami roboczymi) mają dużo wspólnego z stylizacjami we wnętrzach mieszkań.Wiem coś o tym bo przez pewien czas handlowałem ubraniami a że zawsze staram się wiedzieć co robię (w przeciwieństwie do tych ludzi co robią tyle co wiedzą a to zasadnicza różnica)więc obowiązkowo magazyny modowe jak i programy w tv były obecnew moim domu.(a propo ciuchów to przez pewien czas handlowałem też a właściwie głównie bielizną damską.Super zabawa 😉
  )

  Marriusz 22 kwietnia 2015 o 20:32 Odpowiedz
 • Wystawa z pewnością spodobałaby się mojej żonie. Interesuje się historią mody, więc to z pewnością okazałoby się dla niej perełką.

  cls.pl 22 kwietnia 2015 o 20:36 Odpowiedz
 • witam z blogu sławka dowiedziałem się o wywiadzie dla regionalnego dziennika czy moglibyście podrzucić link bo szukam, szukam i nic.

  adam 25 kwietnia 2015 o 00:08 Odpowiedz
  • Witam, postaramy się jutro umieścić. Pozdrawiamy serdecznie

   Kamil 26 kwietnia 2015 o 22:14 Odpowiedz