Mistrz się pojawia, gdy uczeń jest gotowy. Historia Pawła i jego mieszkania w Poznaniu.

Kategorie:
23
Luty 2015

Mistrz pojawia się gdy uczeń jest gotowy – tak mówi stare chińskie przysłowie i jak najbardziej pasuje do tej historii, ale do rzeczy .Rok temu miałam okazję poznać bardzo miłego i wesołego Pawła, który na stałe od kilku lat mieszka w Irlandii. Jak to ze mną bywa musiałam zadać mu tysiące pytań i okazało się że Paweł podobnie jak ja, musiał przebyć długą drogę w swoim życiu zanim odkrył inwestowanie w mieszkania na wynajem 🙂

Inwestowanie swoich oszczędności zaczął od inwestowania w turbiny wiatrakowe, giełde czy grunty rolne. Nie mówie że inwestowanie w wyżej wymienione rzeczy jest czymś złym, ale dla Pawła niestety były to inwestycje nietrafione, przez co stracił dużo pieniędzy. W 2012 roku koleżanka Pawła przyniosła mu książkę „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Roberta Kijosakiego. Paweł tą książkę rzucił w kąt, do czasu gdy przy szukaniu jakichś informacji na temat giełdy tytuł tej książki rzucił mu się w oczy.

Książkę bardzo szybko przeczytał i pojechał do koleżanki by zapytać się, czy ma więcej o podobnej tematyce. Druga książka „Młody bogaty rentier” wywarła na Pawle największe wrażenie. Jedną z rad było stwierdzenie że czytanie książek jest bardzo dobre ale nie wystarcza. Po jakimś czasie czytanie powino zostać rozszerzane o  udział w szkoleniach. Paweł postanowił zreazlizować  to jak najszybciej. A ponieważ przeczytanie tej książki zbiegało się również z  zaplanowanym wyjazdem do Polski. Paweł nie myśląc długo zaczął szukać informacji o najbliższych szkoleniach w zakresie inwestowania w nieruchomości. Chciał wykorzystać dzień lub dwa, na udział w szkoleniu.

Znalazł w internecie dwa szkolenia. Jednym z nich było szkoleniem Piotra Hryniewicza z Poznania, którym się zainteresował. Szybko napisał maila a po kilku minutach dostał pozytywną odpowiedz, że uda się go jeszcze wcisnąć na listę uczestników 🙂

Kiedy powiedział że jedzie do Polski i że będzie brał udział w szkoleniu, jego znajomi zaczeli się stukać po głowie, że jest chyba wariatem, skoro chce zapłacić tak dużo za jakieś tam szkolenie. Były to osoby które nigdy w życiu nie brały udziału w żadnym szkoleniu, ale już wszystko wiedzący od znajomych znajomego:). Paweł pojechał do Polski i w drugim tygodniu swojego pobytu, przyjechał na weekendowe szkolenie Piotra Hryniewicza do Poznania.

Po szkoleniu wsiadł w samochod i  powiedział do siebie – nareszcie wiem co będę robił…. kupował mieszkania:). Po szkoleniu, zasypywał Piotra mailami z  analizami mieszkań inwestycyjnych znalezionych na internecie. Piotr widząc zaangażowanie i determinacje Pawła jak również  rzadką częstotliwość przylotów do Polski, zaoferował mu pomoc w znalezieniu takiej perełki inwestycyjnej.

Ronald -doradca kredytowy, który współpracował z Piotrem, zajął się formalnościami dotyczącymi kredytu. Następnie 24 czerwca 2013 przyleciał do polski, by 25 czerwca stać się szczęśliwym posiadaczem pierwszego mieszkania na wynajem. Paweł z całego tego szoku u notariusza zorientował się że nawet nie widział tej nieruchomości na żywo, dlatego po zakończeniu wszelkich formalności, pojechał zobaczyć mieszkanie.

Mieszkanie znajduje się na parterze czteropiętrowego bloku. Duży pokój został przerobiony na dwa mniejsze niezależne pokoje, co spowodowało że w mieszkaniu znajdują się obecnie trzy pokoje jednoosobowe i dwa pokoje dwuosobowe.

Poniżej tabela Analizy Inwestycyjnej Mieszkania, którą otrzymują uczestnicy szkolenia Piotra (więcej info. na www.edukacja-inwestowania.pl). Kliknij by powiększyć.

Zrzut ekranu 2015-02-23 o 09.50.42

Mały update, udało nam się zdobyć kilka zdjęć mieszkania przed zakupem (dziękujemy Piotrze)

20130410_145258 20130410_145935 20130410_150013 20130410_150112 20130410_151623

Komentarze:

 • A ta analiza inwestycyjna to z jakiegoś ciekawego programu, którego możecie polecić?

  Piotr 23 lutego 2015 o 13:40 Odpowiedz
 • Gratulacje! Bardzo mi sie podoba arkusz kalkulacyjny;)

  Joanna Julia 23 lutego 2015 o 14:30 Odpowiedz
 • A jakieś fotki przed remontem? 🙂

  Michał Żółtowski 23 lutego 2015 o 16:49 Odpowiedz
  • Mamy, ale niestety w bardzo słabej jakości, nie było sensu ich umieszczać. Pozdrawiam

   Kamil 24 lutego 2015 o 10:53 Odpowiedz
 • Słowo zamienia się w czyn ! Brawo Paweł.

  Syb 23 lutego 2015 o 18:56 Odpowiedz
 • A coś więcej o tym arkuszu kalkulacyjnym?

  Marcin 24 lutego 2015 o 07:38 Odpowiedz
 • Gdyby ktoś wybierał się do Piotra Hryniewicza na szkolenie, na kod rabatowy JULA, można uzyskać do 13% rabatu. Także opłaca się zaglądać na naszego bloga 🙂

  Kamil 24 lutego 2015 o 10:59 Odpowiedz
  • niestety na najbliższe szkolenie nie ma już wolnych miejsc 🙁

   gość 24 lutego 2015 o 21:26 Odpowiedz
 • a kto z Was zna temat podatku Vat przy ew.sprzedazy mieszkania ?

  jeżeli remont przekroczy 30% kwotę zakupu mieszkania ,należy od sprzedaży zapłacić Vat .

  zawsze może się zdarzyć sytuacja w zyciu,która zmusi do sprzedaży mieszkania ,należy wtedy sprzedać te w którym remont nie przekroczył wartości 30%.

  może osobny wpis z jakimś „fachmenem” od kruczków podatkowych ?

  Pablo 24 lutego 2015 o 17:14 Odpowiedz
 • Gratki dla bohatera wpisu! tak trzymać! ja w okolicach czerwca/lipca planuję zakupić drugą nieruchomość pod wynajem w Łodzi 🙂 pozdrowienia dla fridomiaków.

  grzegorz/anglia 27 lutego 2015 o 21:49 Odpowiedz
 • Ciekawi mnie, że ludzie są skłonni płacić grube tysiące za 1-2 dniowe szkolenia – wykłady, podczas gdy tą samą wiedzę można znaleźć w książkach sławka muturi albo po prostu w internercie 😉

  Robert 10 marca 2015 o 19:53 Odpowiedz
  • To samo można powiedzieć np. o nauce jazdy motocyklem. Masę wiedzy znajdziesz w specjalistycznych książkach i w Internecie. Możesz też zrobić praktyczny kurs z kimś, kto jest w tym naprawdę dobry. Różnicę widać od razu, kiedy sam wsiadasz na motocykl. Jest łatwiej, przyjemniej i bezpieczniej. I generalnie za to się chyba płaci wybierając właściwe szkolenie 🙂

   MariuszKa 2 grudnia 2015 o 22:11 Odpowiedz