Witajcie w nowym roku

Kategorie:
06
Styczeń 2015

Święta święta i po świętach, witamy w nowym roku. Czy to kwestia wieku czy miejsca ale jakoś milej wspominam święta z polski. Nie wiem co na to ma wpływ czy faktycznie wiek czy wszystko po trochu. Na osiem lat naszego pobytu tutaj w Londynie, tylko raz spędzaliśmy święta w Polsce, takie życie:)

Moja rodzina nigdy nie była jakaś specjalnie „kościelna” ale do kościoła się uczęszczało i święta miały taki wymiar wyjątkowości i trochę duchowości. To co tutaj obserwuje to wolne od pracy, choinka,mikołaje, promocje i zakupy. Już coraz mniej ludzi patrzy na to jak na Boże Narodzenie, gdzie niegadzie klasyczne Merry Christmas zastępowane jest Happy Holidays, by wyznawcy innych wiar nie poczuli się urażeni.

Ale bez przesady to nie ma być wpis depresyjny:). Pomimo iż napisałem to powyżej nasze święta nie były wcale złe, a można powiedzieć że nawet dość ciekawe, ponieważ Wigilie spędziliśmy z naszymi krajanami oraz ludźmi pochodzącymi z Indii. Byli bardzo ciekawi i z przyjemnością przyjęli zaproszenie od mojej teściowej (jako iż ona była organizatorką). Wigilia była klasycznie po polsku z karpiem, aczkolwiek znalazło się kilka potraw na polskim stole wigilijnym nieznanych, ba nawet mi były obce:)a poza jedzeniem- nawet kolędy były … 🙂

Mam nadzieje że wy również przeżyliście miło ten świąteczno – noworoczny czas i wchodzicie pełni energii w ten nowy 2015 rok.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy śledzą nasz blog i mobilizują dobrym słowem, nawet nie wiecie jak to nam pomaga:) Zachęcamy wszystkich którzy mają jakieś historie z remontami, chcą się nimi podzielić i pokazać jaki osiągnęli efekt – serdecznie zapraszamy. Adres do nas w zakładce kontakt.

W prezencie od teściowej ja i mój teść dostaliśmy sweterki, przepraszam ale muszę umieścić zdjęcie:)

unnamed

 

 

Komentarze:

 • Stylowe sweterki Panowie 🙂 Świątecznie było i to chyba aż za bardzo bo ja mam wrażenie że ten okres świąteczny skończył się dopiero wczoraj – tyle tych dni wolnych było!

  Karol P24 7 stycznia 2015 o 08:38 Odpowiedz
  • Dzięki Karol, prezent – wypadało założyć 🙂

   Julia 7 stycznia 2015 o 13:03 Odpowiedz
 • Mieszkałem jakiś czas w Wielkiej Brytanii i muszę przyznać, że święta tam spędzone nie należały do najbardziej udanych. Jednak co w domu to w domu 🙂 W UK nie czułem się jak u siebie, więc tamtejszy świąteczny klimat ani trochę mi nie odpowiadał.

  www.clskredyt.pl 7 stycznia 2015 o 23:51 Odpowiedz
 • Oczywiście wszystkim życzę zyskownego 2015 ,ale przede wszystkim zadowolenia z zysków i zdrowia.

  Fajny art. na temat :
  inwestycja w akcje i dywidendy ,czy mieszkanie i „dywidendy” z najmu :

  https://longterm.pl/jak-wyceniac-spolki-dywidendowe-czesc-i-rokicki-pdr/

  Pablo 8 stycznia 2015 o 10:20 Odpowiedz