Pucybut

Kategorie:
16
Lipiec 2014

Jak wiecie, a jak nie wiecie to już będziecie wiedzieć jestem fanem butów(oczywiście nie wszystkich), kolekcjonerem itd. itd .Znalazłem ciekawy (jak dla mnie:) wywiad z osobą która zawodowo zajmuje się tzw. kupnem i odsprzedażą czyli flipami na butach w stanach.

Może to wydawać się śmieszne, ale wcale nie jest, ponieważ niektóre sumy wydaja się wręcz niewiarygodne jeśli weźmiemy pod uwagę że chodzi tutaj o buty.
Na pytanie od czego to wszystko się zaczęło, Steve (bohater wywiadu) odpowiedział że było to może w 98 czy 99 roku, chciał mieć wybrany model butów, ale nie miał ochoty za nie płacić i postanowił że będzie kupował i odsprzedawał różne modele z zyskiem, przez co będzie mógł za pieniądze zarobione z odsprzedaży kupić te które sobie wybrał (duża analogia jeśli weźmiemy pod uwagę nieruchomości;) .
W przeciwieństwie do ludzi którzy zajmują się tzw. flipami na mieszkaniach, ludzie odsprzedający buty są wręcz znienawidzeni przez kolekcjonerów, określenie „wieszanie psów” nawet nie wystarczy:)
I tak jak w nieruchomościach, spekulanci od butów maja rożne taktyki, jeden woli kupić kilkanaście popularnych modeli i sprzedać z zyskiem 30 – 40 dolarów, inni wolą polować na „białe kruki”.

Tutaj możecie przeczytać, pisałem kiedyś o moim pierwszym flipie na butach 🙂 http://www.mieszkanicznikodpodszewki.pl/2013/08/pol-zartemale-historia-serio.html

Ale mój wyczyn to nic w porównaniu z tym co poniżej.

ciekawsze filipy na butach Steva :

kupione za $250 sprzedane za $2500

ifwt_nike-sportswear-kanye-west-air-yeezy-black-570x453

kupione za $250 sprzedane za $3000

undft

kupione za $200 sprzedane za $1700

air-jordan-iii-oregon-white-pe-detailed-images-61

 

Pucybutem natomiast nazywał mnie mój brat, ponieważ często widywał mnie gdy czyściłem jakieś buty, ponieważ lubię jak są czyste:). Podczas mojego pobytu w Polsce, miałem chwile dla mojego hobby. Postanowiłem że zrobię sobie taką zabawę że podczas mojego 11 dniowego pobytu codziennie będę chodził w innej parze. Umieszczałem zdjęcia na swoim koncie instagram. W wyniku mojej zabawy, na portalu ludzi o podobnych zainteresowaniach co moje http://kolekcjonerbutow.pl, docenili moje wysiłki i zamieścili kilka moich zdjęć na ich witrynie 🙂

 

Zrzut ekranu 2014-07-14 o 10.21.38

Komentarze: