Młoda i przedsiębiorcza

Kategorie:
04
Maj 2014

Cieszy mnie że coraz więcej młodych ludzi interesuje się ideą wolności finansowej i inwestowaniem w nieruchomości. Cieszę się ponieważ Ja mając dwadzieścia lat całą swoją energię marnowałam na  imprezowaniu i innych głupotach. Uważam że czym więcej młodych i mądrych Polakow tym wieksza szansa że wyjdziemy z marazmu naszej sytuacji w kraju.

Niesamowitym dla mnie przykladem jest dziewczyna z  Warszawy Agnieszka, którą przypadkiem zaczepiłam na FB.

Agnieszka mając  15 lat przeczytała po raz pierwszy książkę „Rich Dad Poor Dad”-  Roberta Kiyosakiego. Jako 16 lat zapisała się jako najmłodsza uczestniczka do klubu cashflow w Warszawie. Agnieszka regularnie gra w grę ze swoimi rodzicami. Rok temu rozpoczęła studia na Wydziale Ekonomii ale po 6 miesiącach zorientowała się że wiedza jaka jest jej przekazywana bardziej przygotowuje ją to pracy dla kogoś niż  przedsiębiorczości i umiejętności przydatnych w prowadzeniu własnej firmy. Dlatego przerwała studia i szybko zapisała się na kurs agenta nieruchomości dzięki któremu zdobędzie wiedzę praktyczną. Jest już po egzaminach .

Agnieszka od kilku lat dorabia sobie pracą w  piekarni. Pieniądze z pracy jak i te które dostaje na urodziny skrupulatnie oszczędza od kilku lat.

Zdaje sobie sprawę że Agnieszka nie podąża za stadem i że jej znajomi zarzucają jej skąpstwo. Zamiast jeździć z nimi na wakacje do Hiszpanii czy chodzeniu po knajpach i innych miejscach, gdzie przydała by się maszynka do robienia pieniędzy, ona woli rozsądnie zarządzać swoimi oszczędnościami. Chętnie się spotyka ze znajomymi ale w miejscach jak np parki czy nad wodą.

Jest bardzo skromną ale zarazem mocno stąpającą po ziemi młodą kobietą. Takie osoby lubię najbardziej. Podczas godzinnej rozmowy na lotnisku, gdzie przyjechała mnie spotkać, pomimo tego że powiedziałam jej o tym w ostatniej chwili, zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Musze złożyć gratulacje dla rodziców Agnieszki, których na pewno będę miała okazje w przyszłości poznać. Gdyby więcej rodziców przykładało uwagę do edukacji finansowej swoich dzieci, może było by mniej tzw. lemingów czyli ludzi ślepo podążających za innymi, bez jakiejkolwiek refleksji.

Agnieszka zaoszczędzone pieniądze postanowiła zainwestować w swój pierwszy garaż na wynajem – gratulacje.

photo 2

 

 

Komentarze:

 • idealna na żonę 😛

  Łukasz 5 maja 2014 o 11:00 Odpowiedz
 • Zgadzam się. Mało takich dziewczyn teraz. Też takiej szukam 🙂

  Krzysiek 5 maja 2014 o 12:08 Odpowiedz
 • Widzę, że spotkanie prosto po kongresie:) Pozdrowienia!

  nibul 5 maja 2014 o 22:41 Odpowiedz
 • A ja uważam, że w różnych momentach życia jest czas na różne rzeczy. Wczesna młodość to czas szaleństwa, imprez i takich tam. Na inwestowanie, odpowiedzialność i przedsiębiorczość czas jest nieco później, a jeszcze później czas na zbieranie owoców swojej pracy… itd:)
  Jak się człowiek nie wyszumi za młodu, to strach pomyśleć, co będzie wyczyniał koło 40!:)

  ania z zawad 6 maja 2014 o 21:14 Odpowiedz
  • Podpisuje sie pod tym wszystkimi konczynami. To sa najleprze lata jej zycia – nie warto ich marnowac na oszczedzanie i myslenie o przyszlosci.

   stefan 15 maja 2014 o 00:00 Odpowiedz
 • Bo Agnieszki takie już są! 🙂

  Pawel 7 maja 2014 o 11:45 Odpowiedz
 • No i brawo 🙂

  Krzysztof 7 maja 2014 o 21:07 Odpowiedz