Raport z rynku kredytów hipotecznych – II kw 2014

01
Kwiecień 2014
Dziś przydatny zasób informacji od Ronalda Szczepankiewicza, niezależnego doradcy finansowego który przygotował bardzo interesujący raport dotyczący kredytowania nieruchomości. 
Witam Was bardzo serdecznie.

Jak co kwartał stworzyłem raport z rynku kredytów hipotecznych. Jest to zbiór informacji, szczególnie przydatny osobom, które chcą zakupić nieruchomość za kredyt zarówno na cele inwestycyjne jak również na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.

Wchodzimy w drugi kwartał 2014. Dla nas Inwestorów  zaczął  się  najbardziej  gorący  okres  w  roku!  Oczywiście  mowa  o  zbliżającym  się  wielkimi  krokami  wrześniu  2014.  Dla niewtajemniczonych,  podpowiem  że  wtedy  studenci  szukają  mieszkań,  na  kolejny  rok  akademicki.  Ceny najmu są wtedy najwyższe, a zatem możemy liczyć na największy cashflow. Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się czy kupić mieszkanie na wynajem dla studentów, w tym roku lepszego momentu już nie znajdziesz. Ze  względu  na  długi  czas  do  otrzymania kredytu, już dziś najlepiej mieć znalezione mieszkanie, oraz niebawem złożone wnioski w bankach. Dzisiejszy raport jest kierowany przede wszystkim dla osób, które chcą zakupić mieszkanie na wynajem, posiłkując się kredytem hipotecznym. Nie mniej osoby, które chcą kupić mieszkanie dla zaspokojenia swoich potrzeb mieszkaniowych, również znajdą coś dla siebie.

W tym raporcie znajdziesz:

 • Wrzesień 2014, zakupione, wyremontowane, gotowe do wynajmu mieszkanie pod studentów! Poradnik kredytobiorcy. Zakup nieruchomości, za kredyt hipoteczny, za rączkę, krok po kroku!
 • Budowanie zdolności kredytowej z przychodów z najmu i wynagrodzenia sp. zo.o. Podsumowanie tego o czym mówiłem na zjeździe dla absolwentów Inwestowania w Nieruchomości.
 • Proces kredytowy, czyli co możesz zyskać idąc samemu do banku?
 • Szczegóły najlepszych ofert pod różnym kątem – z mojej perspektywy, z konkretną ceną. Osoby Fizyczne.

Raport ściągniesz tutaj (kliknij), jeżeli link nie zadziała, po prostu kliknij jeszcze raz 🙂

Niezależny Doradca Finansowy
Specjalizacja Kredyty Hipoteczne
Obszar działalności – cała Polska

Email ronald@szczepankiewicz.biz

Komentarze:

 • Fajny Raport! Przeczytałem jednym tchem. Szkoda ze nie poznałem Ronalda wcześniej. Chętnie zwróciłbym sie o pomoc. Teraz jestem już na etapie załatwiania kredutu z DB, PKO i PeKaO. Troche zmartwiły mnie czasy oczekiwania na decyzję. Z mojego doswiadczenia wynika że DB nie jest taki wolny jak opisał Ronald, no ale niebawem się przekonam.

  Zabrakło mi w tym raporcie uwzględnienia interesów osób mieszkających i zarabiających za granicą. Moim zdaniem warto w przyszłości rozszerzyć taki raport o onformacje, które banki dają osobom mieszkającym i zarabiającym za granicą oraz jak wygląda proces składania dokumentów, które banki wymagają tłumaczeń, które są przyjaźnie nastawieni na uznanie dokumentów zagranicznych a które robią problemy.

  Dziekuję i pozdrawiam z Londynu 😉

  Marian Bolozowski 1 kwietnia 2014 o 20:57 Odpowiedz
 • Dzięki za przydatne info, pozdrawiam Adam

  Anonymous 3 kwietnia 2014 o 14:34 Odpowiedz
 • Niestety, link do raportu jest nieaktywny, a raczej jak podaje informacja „wyłączony”, czy można prosić o ponowny upload? Z gór dziękuję i pozdrawiam.

  Tomek 15 maja 2014 o 11:17 Odpowiedz
 • Link jest aktywny 🙂

  Ronald 21 lipca 2014 o 13:06 Odpowiedz