Miasto mlekiem i miodem płynące dla Mieszkaniczników

Kategorie:
19
Luty 2014

Podróże kształcą…

W ostatnim tygodniu postanowiłam zafundować sobie dwudniowy wypad. Taki mały prezent od siebie.
Ponieważ większość wakacji spędziłam pracując tak naprawdę dopiero teraz odkrywam uroki naszego kraju.

Moja przyjaciółka śmieje się że MY wszyscy stajemy się Patriotami jak mieszkamy za granicą :).
Był to bardzo spontaniczny wyjazd bo bilety zarezerwowałam kilka dni przed wyjazdem gdy tylko dowiedziałam się tylko że Iza Hryniewicz organizuje szkolenie z  „Wynajmu mieszkań w praktyce” 15 lutego (obiecuje że moją recenzje szkolenia przeczytacie jutro), a ponieważ luty jest poza sezonem udało się i kupiłam bilety lotnicze w niskiej cenie.
Ponieważ do Poznania przyjechałam przed 12 rano miałam jeden dzień na zwiedzenie miasta i co to był za dzień !!!
W trakcie jazdy tramwajem z  lotniska wymyśliłam sobie że  poszukam lokalnego przewodnika  i sprawdzę czy będzie miał czas na oprowadzenie mnie po mieście. A jak już zauważyliście mam duże szczęście w życiu i okazało się że Pan Jacek tak się nazywał mój przewodnik przyjedzie do knajpki w której zajadalam sie przepysznymi pierogiami ze szpinakiem  i naleśniki w ciągu 40 minut.
Pan Jacek okazał się szalenie miły i wesoły. Takie osoby lubię najbardziej 🙂 Chyba zasada swój to swego ciągnie działa.
W trakcie zwiedzania miałam okazję porozmawiać o sytuacji ekonomicznej w Poznaniu.
Wygląda że jest to miasto mlekiem i miodem płynące dla Mieszkaniczników

W mieście jest tylko 4,1 %bezrobotnych dzięki czemu dużo ludzi przyjeżdża w poszukiwaniu pracy i z tego co słyszałam dla każdego coś się znajdzie. Ogólnie wielkopolska ma najmniejsze bezrobocie w kraju 10,1 %
Według stanu w dniu 31 grudnia 2012 r. Poznań zamieszkiwało 550 742 osoby ( miasto zajmuje piąte miejsce w kraju),
W mieście jest 8 publicznych państwowych uczelni w tym 5 uniwersytetów oraz 20 uczelni niepublicznych i według danych w mieście studiuje 135 tyś studentów– wyobrażacie sobie ilu pokoi do wynajęcia potrzebują !!!!

Miasto jest przepiękne nic dziwnego że tak chętnie jest odwiedzane przez turystów ( jest czwartym najliczniej odwiedzanym przez turystów dużym miastem w Polsce). Na terenie miasta jest 154 całorocznych obiektów noclegowych, w tym 77 hoteli.
W miejscu w którym się zatrzymałam czyli Apartamenty Pomarańczarnia był prawie komplet. Udało mi się dostać o godzinie 18 ostatni pokój jednoosobowy.
Byłam pod wrażeniem gdy pani z recepcji opowiedziała mi że właściciele apartamentów od 2008 roku do 2012 roku zakupili 36 mieszkań w trzech sąsiadujących ze sobą kamienicach.
Dostałam wizytówkę i liczę na to że w marcu umówię się z nimi na spotkanie i zdołam się wypytać o plusy i minusy wynajmu krótkotrwałego plus o tysiące innych rzeczy.
Mój pokój posiadał wszystko czego na te dwa dni mogłam potrzebować; dobrej lokalizacji, aneksu kuchennego dzięki któremu nie miałam problemu z kombinowanie sobie śniadań i kolacji, czystości, internetu i najważniejsze dobrego snu… cdn

Ja z przewodnikiem Panem Jackiem:

Tutaj mój pokój hotelowy: 

Komentarze: