Czy to ja w przyszłości ?

21
Styczeń 2014

Mieszkanie które macie okazje oglądać należy do 75 letniej Pani Nelly.
Przeprowadziła się do niego 5 lat  po sprzedaniu swojego domu w którym mieszkała przez ostatnie 35 lat.

W Anglii często gdy ludzie którzy są na emeryturze przeprowadzają się do mniejszych mieszkań w blokach specjalnie skierowanych dla emerytów, lub jeśli ich sytuacja finansowa pozwala na kupienie sobie apartamentu w bloku.
Pani Nelly jest dla mnie mega przykładem bizneswomen i kobiety pracującej.
W młodym wieku straciła męża z którym kupili hotel po przyjeździe z Turcji.
Po śmierci męża musiała zakasać rękawy i sama się wszystkim zając żeby jej syn miał lepszy start w życiu i mógł nauczyć się mówić jak rodowity anglik  dlatego został wysłany do boardind school- szkoły z internatem.
Po przejściu na emeryturę Pani Nelly sprzedała hotel i kupiła za te pieniądze 30 mieszkań na wynajem. Dwa z tych mieszkań są w tym samym budynku co jej mieszkanie.
Żyje sobie pół roku w UK a pół roku w Turcji  w swoim drugim domu gdzie spędza okres wakacyjny grając w brydża i delektując się widokami nadmorskimi.
Mieszkanie po obecnych cenach rynkowych jest warte 500 tyś funtów. 

Kliknij na zdjęcie by powiększyć


 
 
 
Komentarze:

 • Najfajniejsze to okno w kuchni!
  A propos ludzi przeprowadzających się na stare lata z domów do bloków, to powszechne zjawisko na polskiej wsi;) Sprzedają swoje rodzinne, niedoinwestowane domy miastowym a sami przeprowadzają się do bloków, czyli dokładnie na odwrót niż tacy jak my – wsiowi z wyboru. A w blokach raj! Zimą kaloryfery zamiast palenia w piecach, ciepła i zimna woda w kranie, odśnieżone podwórko… Tylko latem raj się kończy i tęsknią.

  ania z zawad 22 stycznia 2014 o 18:22 Odpowiedz
  • Widok z kuchni na zielone drzewa bardzo uspakaja. Ludzie na starość uwalniają gotówkę ze swoich nieruchomosci. Moi znajomi 20 lat temu kupili dom za £70 tys a dziś jest wart ponad £500 tys.

   Julia B-K 22 stycznia 2014 o 22:00 Odpowiedz
 • Witam
  Mam prośbę ,czy możecie wyrazić swoje opinie .
  Chcę kupić duże mieszkanie (110m2) na 1 piętrze w małej kamienicy w centrum miasta .

  Chcę podzielić mieszkanie na 2 mieszkania 2 pokojowe ,zarządcą jest zakład komunalny z mojego miasta .

  Czy będę mógł podzielić mieszkanie ?

  Czy ktoś ma takie doświadczenia ?

  Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

  Paweł

  Anonymous 23 stycznia 2014 o 13:09 Odpowiedz
 • Aby je podzielić mieszkanie, musisz zlecić osobie posiadającej uprawnienia budowlane przygotowanie inwentaryzacji budowlanej pomieszczeń z uwzględnieniem podziału na nowotworzone lokale.

  Następnie należy złożyć w urzędzie miasta wniosek o wydanie zaświadczeń o samodzielności lokali. Zazwyczaj nie trwa to dłużej niż dwa tygodnie.

  Po otrzymaniu zaświadczeń, stwierdzających samodzielność lokali, możesz postąpić na dwa sposoby:
  a) iść do notariusza i w formie aktu notarialnego złożyć wniosek o utworzenie ksiąg wieczystych ? wtedy sprzedaż czy też zastawienie nieruchomości będzie możliwe dopiero po utworzeniu księgi wieczystej, co zazwyczaj trwa ok. 6 miesięcy, choć zdarzają się zarówno sytuacje w których księga tworzona jest szybciej jak i takie gdzie na jej utworzenie trzeba czekać dłużej
  b) w przypadku chęci sprzedaży jednego lub obu lokali wstrzymać się z złożeniem wniosku do czasu znalezienia klienta i wystąpić z wnioskiem o utworzenie nowej księgo w momencie sprzedaży nieruchomości, składając jednocześnie wniosek o zmianę właściciela nowoutworzonej księgi oraz np. wpisanie hipoteki zabezpieczającej kredyt kupującego. Ważne jest to, że wszystkie nowe księgi muszą zostać utworzone w tym samym akcie notarialnym. Nie ma więc możliwości, abyś sprzedawał nieruchomość po kawałku ? dziś jedno mieszkanie, za tydzień kolejne.

  Anonymous 23 stycznia 2014 o 15:48 Odpowiedz