Cyfroni

03
Grudzień 2013

Chyba jestem trochę przerażony, upływającym czasem i szybkimi zmianami jakie maja miejsce wokół mnie .Zastanawiam się jak świat będzie wyglądał za kolejne 50 lat .

Nie jestem może jakimś oldboyem ale za czasów gdy bylem w wieku dorastania czyli lata 90, w czasie wiosennym czy letnim osiedla byle pełne dzieci, młodzieży ławki były oblegane, trafić na wolne osiedlowe boisko do kosza tez było sztuką .
Bywając od czasu do czasu na  „moim” osiedlu o takie obrazki jest już ciężko .
A chyba będzie jeszcze gorzej ponieważ teraz dzieciom już od najmłodszych lat kupuje się zabawki typu tablety, laptopy .

Aktualnie już to się zaczęło stajemy się jakimiś cyfronami – cyberprzestrzeń to nasz drugi dom. Czy chcemy czy nie uzależniamy się od klikania ikonek, wertowania stronek .
Wstajemy rano włączamy komputer a jak nie komputer to smartfon .Najlepszym wyjściem chyba było by coś pośrodku ale obawiam się że będziemy brnąc w tą cyberprzestrzeń jeszcze głębiej i głębiej .

Wczoraj jadąc metrem na spotkanie Mieszkaniczników zrobiłem takie ciekawe zdjęcie , na lewo i prawo cyfroni wracający z pracy , jeden chyba z zakupów 🙂 (oczywiście ja też cyfron robię zdjęcie)
I starszy pan – żyjący tylko w tym namacalnym świecie , widziałem jak zaglądał od czasu do czasu do tej dziewczyny obok w telefon i pewnie myślał sobie … WTF ??? (What a F***???)

p.txt

Komentarze:

 • TRAGEDIA !!!

  Anonymous 3 grudnia 2013 o 15:06 Odpowiedz
 • wydaje mi się że w przyszłości będzie jeszcze gorzej niż to teraz w filmach s-f pokazują .

  Anonymous 3 grudnia 2013 o 15:17 Odpowiedz
 • to chyba najbliższa rzeczywistość – nieunikniona niestety
  ale czy to znaczy że przestaniemy rozmawiać?
  mam nadzieje że nie

  vito31 4 grudnia 2013 o 14:07 Odpowiedz
  • będziemy rozmawiać z SIRI na iphona/ipada 🙂

   Kamil K 10 grudnia 2013 o 18:42 Odpowiedz
 • Może i jesteśmy cyfronami, ale dzięki temu możemy mieć kontakt z całym światem, znajomymi, którzy porozjeżdżali się gdzie tylko można…

  Anonymous 6 grudnia 2013 o 10:04 Odpowiedz
 • genialne zdjęcie do tematu 🙂

  Marek 9 grudnia 2013 o 23:36 Odpowiedz
 • Kontakt wirtualny – w mojej wizji przyszłości – będzie nieustannie ewoluował, poszerzał możliwe spektrum przekazu. Dzisiaj jest to ubogie, wadliwe, albo trudno osiągalne.

  To będzie coś po środku. Bez tragedii osamotnienia, a z kontaktem z ludźmi z całego świata o podobnych zainteresowaniach, poglądach, upodobaniach. W Internecie widzę przepotężne narzędzie zbliżające ludzi, z tym jednak, że zwyciężają w nim ci z nas, którzy potrafią się skupić, nie poddając się lawinie mało istotnych informacji bijących się w każdej sekundzie o naszą uwagę. Jestem ciekaw jak pod ich naporem będą zmieniać się ludzie w skali makro.

  Żyjemy w epoce informacyjnej. Nie doświadczamy już niedoboru informacji, a przesytu. Dzisiaj nie jest trudnym znaleźć informację. Dzisiaj (i jutro) w cenie jest odsiew i zestawianie zweryfikowanych informacji. To niekiedy jak łowienie diamentów w szambie. Cóż poradzić – takie czasy 🙂

  50 lat to baaaardzo długo. Myślisz, że doczekamy? Ja za 50 będę miał (o ile Bóg pozwoli) nieco ponad 70 lat. Szmat czasu.

  krzysztofmatejak 20 grudnia 2013 o 03:04 Odpowiedz