Najdroższy dom w Londynie na sprzedaż

Kategorie:
02
Maj 2013
Czteropiętrowa kamienica z dwoma piętrami piwnic w stylu regencji (przełom XVIII i XIX wieku) przy jednej z najsłynniejszych ulic Londynu – to wszystko, co wiadomo o najdroższym w historii Londynu domu mieszkalnym, który właśnie wystawiono na sprzedaż.

Cała oferta jest owiana tajemnicą. Sprzedający zastrzegł sobie, by nie ujawniać, kim jest. Według londyńskiej popołudniówki „Evening Standard” to członek rodziny królewskiej jakiegoś kraju Zatoki Perskiej. Co więcej, oferta nie jest dostępna publicznie, ale wiadomo, że dołączone do niej fotografie pochodzą z przełomu XIX i XX w., ponieważ właściciel odmówił opublikowania aktualnych zdjęć ze względów bezpieczeństwa.

O obecnym właścicielu mówi się, że wydał wiele milionów na przywrócenie budynku do dawnej świetności. Posiadłość znajduje się przy Carlton House Terrace, niedaleko Trafalgar Square. W przeszłości mieszkał tam m.in. premier William Gladstone. Odbywały się tam nawet posiedzenia jego gabinetu. W czasie II wojny światowej w innej rezydencji przy tej samej ulicy mieszkał generał Charles de Gaulle.
Budynek ma status obiektu szczególnie chronionego, tzw. Grade I, co oznacza, że właściciel ma obowiązek zachowania jego autentycznego charakteru, choć gazeta nie przewiduje trudności w przypadku, gdyby nowy właściciel zapragnął zainstalować sobie w piwnicy basen, salę gimnastyczną lub kinową.

Średnia wartość nieruchomości w Londynie sięga obecnie 370 tys. funtów, choć w niektórych drogich dzielnicach wystarcza to jedynie na pokój z kuchnią. Poprzedni rekord w Londynie to 136 mln funtów za nieruchomość.

wyborcza.biz

Cena to bagatela 250 milionow funtow .
W dobie internetu znalezienie zdjec nie jest problemem  🙂
Tak wyglada kamienica :

Komentarze: